Lampy, żyrandole, kinkiety – co wybrać?

lampa wisząca do salonuJaki rodzaj lampy wybrać do konkretnego pomieszczenia? Co i gdzie sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Salon

Najtrudniejszym do oświetlenia pomieszczeniem będzie salon. Jest to takie miejsce, gdzie toczy się życie rodzinne i wykonuje się różnorakie czynności. W takim pokoju warto nieco szczególnej uwagi, gdy chce się przygotować oświetlenie. Szczególnie, gdy się ma ciemne meble i tkaniny przygotowanie dobrego światła będzie trudne. Oczywiście musimy wykorzystać jak najwięcej różnych lamp, które urozmaicą tam światło. Dobrze sprawdzać się będą między innymi kinkiety, które można powiesić na ścianach. Do tego można dołączyć kilka centralnych świateł górnych oraz oczywiście specjalną lampę z kloszem, która stanie się takim elementem uzupełniającym całe oświetlenie. Lampy halogenowe, które nie są szczególnie mocne stosuje się raczej nad blatami kuchennymi.

kuchnia oświetlenieKuchnia

W kuchni można także przygotować specjalną lampę nad stołem, która powinna się znaleźć na długim kablu. Obecnie modne staje się przygotowywanie lampy na długim kabli i haczyków w suficie, dzięki czemu można światło przesuwać w różne miejsca.

Sypialnia

Sypialnia będzie takim miejscem, gdzie mamy się relaksować i odpoczywać. Dlatego wydaje się, że tam najlepiej sprawdzać się będzie delikatne światło, które raczej nie będzie miało szczególnie rozbudowanego charakteru.

pokój do pracy oświetleniePokój do pracy

Zupełnie inaczej będzie natomiast w pokoju do pracy, który stanie się dla nas miejscem, gdzie będziemy spędzać wiele swojego czasu. Dlatego również oświetlenie musi tam być starannie zrealizowane i przy jego wykonywaniu należy brać pod uwagę wiele różnych elementów, tak by światło ułatwiało nam codzienną pracę.

Powiązane wpisy