Jak zainstalować lampę sufitową?

instalacja lampy sufitowejPierwszym krokiem na drodze do prawidłowego montażu lampy sufitowej jest zorganizowanie wszystkich narzędzi, które okażą się niezbędne do wykonania tego rodzaju czynności. Jeśli więc interesuje nas to, czy w kablach płynie prąd, powinniśmy zaopatrzyć się w miernik prądu.

Jego obsługa nie jest zaliczana do czynności skomplikowanych, trzymając kabel za izolację powinniśmy więc przyłożyć miernik do tej jego końcówki, która jest izolacji pozbawiona. Miernik wyda dźwięk, jeśli prąd płynie w kablach, jeśli zaś prąd został przez nas wyłączony w sposób prawidłowy, powinien milczeć. Gdy sprawdziliśmy i wyłączyliśmy korki, możemy już przystąpić do najważniejszego zadania, konieczna jest bowiem przymiarka górnej części plafonu.

Tu warto wspomnieć, że jeśli kabel jest wyposażony w kostkę, ta ostatnia powinna być przez nas odkręcona, a następnie również zdemontowana. Dopiero potem możemy przełożyć kabel przez środkową dziurkę i przymierzyć plafon do sufitu. Tu warto zaopatrzyć się w ołówek, przyda nam się on bowiem do określenia, w której części sufitu należy wykręcić dziury. Tu nie obejdzie się bez wiertarki.

Do lampy zazwyczaj dołączone są kołki rozporowe i to właśnie do nich powinniśmy dobrać grubość wiertła. Rozmiar kołka znajduje się zazwyczaj na jego zewnętrznej górnej części i warto się z nim zapoznać, aby unikać ewentualnych błędów. Podobnie jak on, również rozmiar wiertła oznaczony jest odpowiednią cyfrą. Instalując wiertło warto też upewnić się, że jest ono przeznaczone do wiercenia w betonie, o czym informuje nas dość charakterystyczna końcówka.

jak zainstalować lampę sufitowąDobrym pomysłem już podczas wiercenia jest zamontowanie na wiertle przyciętej butelki. Dzięki temu proces odbędzie się sprawnie i bez konieczności zanieczyszczania salonu. Kolejny etap jest wcale nie mniej istotny, to bowiem właśnie w jego trakcie dochodzi do przykręcenia plafonu do sufitu. W tym celu przydają się nie tylko śruby, które producent dołącza do kołków, ale również wkrętarka. Konieczne jest również skręcenie kabli z kostką, która zazwyczaj posiada przeznaczone na nie trzy lub cztery wolne miejsca.

Powiązane wpisy