Jak mądrze oświetlić pokój dziecka?

oświetlenie pokój dzieckaGdy urządzamy pokój dla dziecka mamy świadomość tego, jak wiele rozwiązań powinno skupiać na sobie naszą uwagę. Przywiązujemy ją między innymi do tego, aby znalazło się w nim jak najwięcej materiałów antyalergicznych, stawiamy przy tym również na odpowiednie meble i ozdoby rozwijające kreatywność. Nie wolno nam jednak zapominać również o oświetleniu, te bowiem powinno być nie tylko odpowiednie, ale także przyjazne maluchowi.

lampa sufitowa dla dzieckaOświetlenie centralne niezmiennie pozostaje tym, które ma największe znaczenie to bowiem właśnie ono gwarantuje, że w przestrzeni dostępnej dla dziecka zawsze jest widno. A przecież przydaje się ono podczas każdej zabawy, jest też nieocenione, gdy uda nam się namówić dziecko na sprzątanie zabawek przed pójściem spać.

Lampa, która świeci u sufitu powinna być przy tym dobrana w sposób chroniący oczy dziecka przed intensywnym światłem, dobrym pomysłem są więc ruchome klosze, które, gdy zajdzie taka potrzeba, możemy bez przeszkód skierować na sufit, aby intensywne światło uległo rozproszeniu.

Wcale nie mniejsze znaczenie ma również lampa przyścienna albo stojąca. To właśnie ona jest wykorzystywana do tego, aby oświetlać czytaną dziecku książkę, może być przy tym stosowana do łagodnego oświetlania reszty pokoju. Dzięki temu młody organizm ulega wyciszeniu i może lepiej przygotować się do snu. Tu warto mieć na uwadze i to, że najmłodsze dzieci wcale nie przepadają za zasypianiem w absolutnej ciemności, warto więc ułatwić im nieco oczekiwanie na nadejście snu. lampka projektor dla dzieciW tym celu warto wykorzystać lampkę stojącą niewielkich rozmiarów, którą można zgasić dopiero wtedy, gdy dziecko będzie już spać.

Warto też pomyśleć o rozwiązaniach bardziej oryginalnych takich, jak choćby lampka będąca jednocześnie projektorem gwiazd. Konstelacje przesuwają się dzięki niej w łagodnym, pogodnym ruchu, a dziecko szybciej zasypia wyciszone wewnętrznie.

Powiązane wpisy