Przegląd żyrandoli

żyrandoleAnalizując te trendy, które odnoszą się do wystroju salonu trudno nie odnieść wrażenia, że w tym konkretnym przypadku nowoczesności dość udanie przeciwstawia się nadal klasyczny kanon. Jedną z konsekwencji takiego stanu rzeczy jest zamiłowanie do pięknych żyrandoli umieszczonych na środku pomieszczenia. Ich przeznaczeniem jest nie tylko funkcja oświetleniowa, ale i dekoracyjna, już choćby dlatego wybór odpowiedniego modelu wymaga poważniejszej analizy.

nowoczesny żyrandolMówiąc o typach żyrandoli warto mieć na uwadze to, że istnieje wiele kryteriów ich podziału. Należy mieć to na uwadze już choćby dlatego, że wówczas, gdy wchodzimy do salonu, właśnie żyrandol jest tym rozwiązaniem, które widzimy w pierwszej kolejności. Może być wykonany z różnych materiałów, charakteryzować się różną wielkością i liczyć sobie różną ilość żarówek, a od tego, jaki jego rodzaj wybierzemy uzależniona jest nie tylko sama siła natężenia światła, ale i nastrój, jaki zapanuje w naszym salonie.

Żyrandole kryształowe to rozwiązania, które mają szczególnie wielu zwolenników. Trudno się jednak temu dziwić, choć bowiem kojarzą się z przepychem czasów minionych, trudno nie zgodzić się z tym, że cechuje je ponadczasowość. Produkuje się je w różnych typach, a kolejne rozwiązania charakteryzują się różnymi wielkościami. Zawsze zwracają przy tym na siebie uwagę ze względu na magię gry odblasków światła.

żyrandol kryształowyZ kolei żyrandole mosiężne to rozwiązania wykonane z materiału, dla którego charakterystyczna jest długa żywotność. Jest to nie bez znaczenia, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami łatwymi nie tylko w czyszczeniu, ale i w konserwacji. Najczęściej wykonywane są jako rozwiązania matowe oraz w tak zwanym złotym połysku, choć niekiedy producenci wypuszczają na rynek również mosiężne żyrandole malowane.

Innym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę są nowoczesne żyrandole wykonane z tworzyw sztucznych oraz oryginalne żyrandole drewniane. Moda na minimalizm przyniosła nam również żyrandole papierowe.

Powiązane wpisy