Zdrowie

Drenaż limfatyczny, czyli skuteczny masaż na cellulit

Drenaż limfatyczny, czyli skuteczny masaż na cellulit

Często do skutecznej walki z cellulitem nie są wcale potrzebne niewiadomo jak skomplikowane i dziwne metody. Prostota zwykle sprawdza się najlepiej, czego potwierdzeniem są właśnie różne standardowe zabiegi na cellulit, takie jak chociażby drenaż limfatyczny, będący odmianą masażu o określonym działaniu.

Za sprawą drenażu limfatycznego można zadziałać na wybrane fragmenty skóry. Zabiegowi nie jest poddawane całe ciało pacjenta, a wyłącznie te jego części, na których cellulit rzeczywiście się pojawił i z których ten cellulit ma zostać usunięty. Drenaż jest przeprowadzany w oparciu o jedną z dwóch typowych dla niego metod. Można wykonać go ręcznie, co też najczęściej się czyni, albo wykorzystać przy nim specjalistyczne urządzenie, które pozwoli wywrzeć na ciele jeszcze większy nacisk. Metoda przeprowadzania zabiegu dostosowywana jest do pacjenta indywidualnie. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z drenażem, początkowo powinny skorzystać z jego ręcznej odmiany, by po prostu przyzwyczaić ciało do tego nietypowego nacisku i dać mu szansę na oswojenie się z nietypową techniką upiększania skóry.

Można powiedzieć, że drenaż to taki masaż na cellulit, jednakże poprzez likwidowanie pomarańczowej skórki jednocześnie doprowadza on również do wystąpienia innych bardzo pozytywnych i ciekawych efektów. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Sprawia, że szybciej dociera ona do różnych komórek skóry, a wraz z nią docierają do nich również zwiększone ilości substancji odżywczych oraz najważniejszy tlen. Ponadto jak większość innych masaży, drenaż świetnie radzi sobie z obrzękami i opuchlizną mogąca występować na ciele. Jest on prostym sposobem na pozbycie się nadmiaru wody z ciała, której nadmiar często prowadzi właśnie do pojawienia się pewnej specyficznej odmiany cellulitu, jaką jest cellulit wodny.

Dobre rezultaty za sprawą drenażu limfatycznego uzyskuje się zwykle już po kilku przeprowadzonych zabiegach. Kurację można też wspomóc pewnymi metodami domowymi, nawet i domową pielęgnacją opartą na sprawdzonych kosmetykach.

Udostępnij

Dodaj komentarz