Styl życia

Jakie prezenty świąteczne warto kupić bliskim?

Jakie prezenty świąteczne warto kupić bliskim?

Okres świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a ty nadal nie masz pojęcia, co takiego mógłbyś kupić wszystkim bliskim, których zamierzasz obdarować? Teoretycznie masz jeszcze trochę czasu na dokładne przemyślenie tego tematu, ale jeśli wstrzymasz się z przemyśleniami aż do końca grudnia, skończy się to na stresującej gonitwie za jakimikolwiek podarunkami, z której raczej nigdy nic dobrego nie wynika. Najatrakcyjniejsze prezenty świąteczne zwykle są wybierane z większym wyprzedzeniem. Pomyśl o nich właśnie teraz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić je już w listopadzie, a w grudniu skupić się wyłącznie na próbie odczucia świątecznej atmosfery czy też standardowych przygotowaniach do uroczystej kolacji, na które trzeba przecież poświęcić mnóstwo czasu.

W przypadku wcześniejszego kupowania prezentów jesteś też w stanie w taki sposób podpytać bliskich, co w ogóle chcieliby dostać, by oni nie domyślili się, iż chodzi ci o kwestię wyboru prezentów świątecznych. Po prostu rozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi na tematy związane z ich marzeniami i zainteresowaniami. Będąc z partnerem w sklepie, zwróć jego uwagę na nowoczesny robot kuchenny, pokaż mu dobrze skrojoną marynarkę i zaprezentuj ciekawą książkę, a następnie patrz na reakcję i zapamiętuj sobie, co takiego podoba się danej osobie. Możesz też spróbować wczuć się w jej rolę. Pomyśleć, czym zajmuje się ona w wolnym czasie, jakie tematy ją fascynują czy nawet jakimi przedmiotami wypełniony jest jej dom. Uważaj natomiast na kupowanie prezentów „pod siebie”. Niestety ale niektórzy mają właśnie tak, że kupują prezenty świąteczne, które sami chcieliby otrzymać, bo nie potrafią wykazać się rozszerzoną perspektywą i mają wrażenie, że każdy ma dokładnie tak sam gust i te same upodobania.

Mimo wszystko prezenty świąteczne to wciąż tylko pewne materialne drobnostki, do których nie powinno się przywiązywać aż tak dużej wagi, by robić z ich zakupu niezwykle ważne wydarzenie. Najważniejszy jest twój gest i to, że chciałeś sprawić jakiejś osobie przyjemność.

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz