Wiadomości

Kociewie i jego skarby

Kociewie i jego skarby

Kociewie ma wiele uroku, a wycieczki po tej krainie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Jakie czynniki decydują o wyjątkowości Kociewia? Jakie atrakcje sprawiają, że turyści coraz chętniej odwiedzają ten skrawek Polski?

Kociewie – najważniejsze informacje

Kociewie to kraina, która rozciąga się na pograniczu województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego w dorzeczu Wdy, Wierzycy i Wisły. To wyjątkowy skrawek Pomorza Gdańskiego, który może oczarować zarówno przyrodników, jak i miłośników historii.

Kociewie – co warto zobaczyć?

Kto chce dobrze poznać Kociewie, ten powinien docenić Świecie. To najlepszy punkt wypadowy na teren tej krainy, a jednocześnie miasto, na terenie którego można bez większych problemów znaleźć tanie noclegi w dobrych warunkach. W mieście tym nie brak jednocześnie zabytków, dzięki którym każdy spacer po jego terenie stanie się ważną lekcją historii. Wiedzę na temat przeszłości Kociewia można też poszerzyć podczas zwiedzania słowiańskiego grodziska Owidz, znanego m.in. z Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Gdzie jeszcze warto się wybrać, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii? Pięknymi budowlami zachwyca Pelplin, znany z gotyckiej bazyliki, oraz Gniew, którego dumą jest krzyżacki zamek. Warto też odwiedzić Starogard Gdański, kuszący średniowiecznym układem urbanistycznym oraz trasą turystyczną, która prowadzi do miejsc związanych z życiem Kazimierza Deyny.

Kociewie dla przyrodników

Dla tych, którzy lubią spędzać czas na łonie natury, czas spędzony na terenie Kociewia z pewnością nie będzie czasem straconym. Ciekawym celem przyrodniczej wycieczki jest Krzywe Koło w Pętli Wdy – malowniczy rezerwat przyrody, znany z ciekawych gatunków drzew i roślin. Dodatkowym walorem są tu piękne widoki na Wdę – rzekę, która oczaruje każdego. Innym miejscem, które warto zwiedzić, jest Arboretum Wirty. To najstarszy ogród botaniczny tego typu w Polsce, znany z ciekawych ścieżek spacerowych i wielu ciekawych gatunków drzew.

Kociewie to wspaniała przyroda i cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. W tej części kraju każdy turysta miło spędzi czas, a przy okazji poszerzy swoją wiedzę z tych dziedzin życia, które interesują go najmocniej.

Udostępnij

Dodaj komentarz